Samsung Galaxy S3 , Samsung Galaxy S2 , Samsung Galaxy SSamsung Galaxy Ace

Samsung Galaxy Ace

Samsung Galaxy Ace Samsung Galaxy Ace je chytrý telefon s operačním systémem Android. Patří do střední třídy a díky nízké ceně je hodně rozšířený. Samsung Galaxy Ace nabídne dobrou výbavu za malou cenu. O plynulý chod telefonu se stará jednojádrový procesor na taktu 800 Mhz. Operační paměti RAM je v telefonu jen 278 MB, to ale stačí. Displej je veliký 3,5 palců a díky tomu není telefon příliš velký a padne tak akorát do ruky. Zaujal Vás Samsung Galaxy Ace ? Čtěte dále.

Samsung Galaxy S4 stojí Nejlevněji obchody >> Samsung Galaxy S III stojí Nejlevněji obchody >>
Samsung Galaxy S II stojí Nejlevnější obchody >>
Samsung Galaxy Note II stojí Nejlevnější obchody >>

Vzhled a konstrukce

Samsung Galaxy Ace Vzhledově je Samsung Galaxy Ace povedený a design ničím neuráží (možná připomíná IPhone). Systém sundavání zadního krytu baterie je celkem intuitivní a nijak jsem netápal. Stejně tak i vložení SIMky apod. Vše pěkně pasuje a zatím nic nikde nevrže/neskřípe. Zadní kryt jsem použil černý s vroubkováním i přesto, že mi ze začátku nešel dát dobře do futrálu. To se ale po dvou dnech samo změnilo, futrál se roztáhl. Přiložený bílý kryt se mi nelíbí a přijde mi kýčovitý.

Samsung Galaxy S4 stojí Nejlevněji obchody >> Samsung Galaxy S3 stojí Kde koupit nejlevněji >>
HTC One X stojí Kde koupit nejlevněji >>
Apple iPhone 5 stojí Kde koupit nejlevněji >>

Displej (kapacitní) jsem opatřil ihned ochranou folií a i poté reaguje na mé jemné doteky velmi rychle. Jasnost displeje je pro mé nároky dostačující. Snad jen ve slunečním světle jsem zaznamenal malý problém, který mi ale nijak žíly nezpřetrhal.

Práce s telefonem

Samsung Galaxy Ace O Androidu zde psát jistě nemusím. Jen bych rád podotkl, že tento Samsung Galaxy Ace zakoupený u O2 má v sobě nainstalované nějaké aplikace navíc. Nastavení plochy a všeho bylo pro mne velice jednoduché a intuitivní. Bylo to mé první setkání s tímto OS a opravdu velmi svižné! Vše šlo jako po másle. Když jsem pak hledal nějaký rozumný widget pro počasí a poznámky, nalezl jsem dostatek aplikací, které již v Samsungu Galaxy Ace byly.

Telefonování a psaní SMS je příjemné. Já osobně mám ale problém se v horizontální poloze trefit do správného písmena. Ale to přikládám zvyku a mému prvnímu kontaktu se softwarovou klávesnicí.

Telefon jsem si pořídil, abych byl kdykoliv přístupný na internetu. Tedy abych se mohl kdykoliv přihlásit na ICQ, Skype, mail a podobně. Zde jsem nadmíru spokojený, neboť veškeré aplikace k tomu určené běží svižně i když jich běží více najednou.

Samsung Galaxy Ace Hry

Hry moc nehraji, k tomu jsou podle mě určené jiné přístroje, nicméně mi to nedalo a pár her jsem zkusil. Hry běžely plynule bez sekání. Dále bych jen vypíchl, že i 3D hra jela bez škubnutí a plynule (dbal jsem, aby neběželo nic na pozadí za použítí správce úloh).

Fotoaparát

Na fotoaparátu jsem ocenil 5 megapixelů s autofocusem a když se naučíte fotit se SW spouští, jsou fotografie skvělé. Rozlišení videa pouze 320x240 px mne velice zklamalo, ale i to se dá skousnout. Rychlý přístup na YouTube je samozřejmostí a přímý upload na něj taktéž. Jen by to chtělo alespoň 640x480. Možná ale najdu nějakou aplikaci, která můj problém vyřeší.

Konektivita

Tady jsem zaznamenal menší problém. Při připojování do známé Wi-Fi sítě se mi nešlo připojit z neznámého důvodu. Následoval restart a pak vše již opět fungovalo.

Závěrem

Z mého pohledu Samsung Galaxy Ace vyhovuje mým představám a jsem nadmíru spokojený. Myslím si, že pokud by chtěl tento telefon zakoupit někdo, kdo by spíše využil multimédia a hry, pak by i přesto nebyl zklamaný díky silnému procesoru s podporou 3D grafiky. Občasný problém s Wi-Fi (mně se to stalo během týdne jednou a připojuji se několikrát denně) se to dá přejít, doufám že to vyřeší nějaký update. SG Ace je dle mého názoru výborná koupě a všem telefon doporučuji.

Diskuze

Pokud se Vám nezobrazuje diskuze, máte pravděpodobně aktivní blokování reklam AdBlock nebo podobný systém.

ApeMobile.cz – O mobilech nejlépe Samsung Galaxy S , Samsung Galaxy SII , Samsung Galaxy SIII Copyright © 2012